Člen skupiny
Volejte dodavatele tepla!

380 716 740

Časté dotazy

Kdy začíná a končí topná sezona?

Topné období začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku. Toto období lze po dohodě mezi odběratelem a dodavatelem změnit podle potřeb odběratele. Rozhodující vliv na průběh topení má vývoj venkovních teplot. V topném období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty pro následující den. 

Energo Český Krumlov začíná s dodávkami tepla na základě žádosti předsedy SVJ nebo smluvně pověřené osoby.

Kolik stupňů má teplá voda?

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu určuje pro dodavatele povinnost udržovat parametr teploty teplé vody ve stanoveném limitu. Teplota vody na výtoku u spotřebitele musí být celoročně v rozmezí mezi 45 - 60°C, a to v době minimálně od 6.00 do 22.00 hodin mimo odběrní špičky.

Jak je to s cenami tepla?

Ceny tepla jsou regulovány Energetickým regulačním úřadem a do ceny mohou být zahrnuty jen oprávněné náklady související s výrobou. Ceny pro odběratele se odvíjí především od cen vstupů. 

Jak často se musí provádět revize plynových zdrojů?

Seznam povinných revizí, zkoušek a kontrol technických zařízení a rozvodů včetně termínů a osob, které mohou revize provádět, najdete níže v souboru ke stažení. Revize plynových a elektrických  spotřebičů v bytě si zajišťuje uživatel bytu.


Pokud se chcete na něco zeptat, vyplňte formulář pro zaslání dotazu.

Odpovíme Vám v nejkratším možném termínu na emailovou adresu, kterou uvedete níže ve formuláři.

Kontaktujte nás!