Člen skupiny
Volejte dodavatele tepla!

380 716 740

Kogenerační jednotky zahájily provoz

27. 04. 2021

Dvě nové kogenerační jednotky byly uvedeny ve společnosti Energo Český Krumlov do zkušebního provozu. Teplem z kogeneračních jednotek bude společnost zásobovat své odběratele v Českém Krumlově, vyrobená elektřina půjde do distribuční sítě.

Kogenerační jednotky v lokalitách na Plešivci a Špičák nahradily původní plynové kotelny. Společně vyrábějí elektřinu i teplo, šetří tak palivo a mají vysokou účinnost využití energie. Díky této moderní technologii bude zajištěna větší spolehlivost a bezpečnost dodávek tepla pro odběratele. Kormě energetických úspor ušetří kogenerační jednotky také peníze zákazníkům Energa. Společnost mohla díky nové technologii a příznivé ceně plynu snížit letos pro domácnosti ceny za teplo. Nyní patří k nejlevnějším dodavatelům v jižních Čechách.

Energo zajišťuje výrobu tepla z bezmála padesáti vlastních i pronajatých plynových kotelen. Kromě Českého Krumlova zásobuje teplem i sousední město Větřní. Společnost postupně modernizuje kotelny, aby byl jejich provoz efektivnější, což se projevuje i v lepších cenách pro odběratele.